Přijímáme platební karty

Zasílání novinek

Cayenne Purple - kajenský pepř fialový - BIO semena chilli papriček - 10 ks Zobrazit v plné velikosti

Cayenne Purple - kajenský pepř fialový - BIO semena chilli papriček - 10 ks

Kajenský pepř je poměrně značně pálivou odrůdou chilli. Dosahuje pálivosti přes 50 000 SHU a do jídla ho stačí přidat málo. Lze ji dobře pěstovat ve skleníku, ale i za oknem a v teplých oblastech i venku. 15cm plody této odrůdy mění svou barvu od zelené a červené až po sytě fialovou a jsou o něco pálivější než běžný kajenský pepř. Nejvyšší pálivost získají plody po cca 75 dnech zrání na rostlině.

Více informací

S0245

122 balení skladem

35 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev papriček cayenne

Semena namočte na 12-24 hodin do vody. Poté vyséváme cca 2-5 mm pod povrch pěstebního substrátu. Doporučujeme například použít kokosový substrát nebo tzv. Jiffy – pěstební tablety, které umožňují udržet půdu během klíčení neustále vlhkou, ne přemokřenou. Umístěte na svétlé místo a udržujte vlhkost a teplotu 25 - 32 °C. Vyklíčí během několika týdnů.

Pěstování kajenského pepře

Pro dosažení nejvyšší pálivosti papriček je třeba zajistit zrání na teplém místě (optimum 22 -25 °C) po dobu tří měsíců. Ideální je skleník, postačí ale i okno na jih nebo teplé venkovní stanoviště. Zálivka pravidelná, pro pěstování použijte běžný pěstitelský substrát, který občasně přihnojujte. V květináči ji můžeme pěstovat i několik let, přezimovat by měla v pokojové teplotě. Při pěstování v teple domova nezřídka plodí i dvakrát ročně.

Rostlina dorůstá v závislosti na velikosti květináče kolem 80 cm a má úzké, často zakroucené, až 15 cm dlouhé plody. 

Účinky kajenského pepře

Je snadno uvěřitelné, že všechny silně pálivé chilli papričky člověka prohřejí a rozproudí mu krev v žilách. Kajenský pepř prý ale ve svých pozitivních účincích na lidské zdraví ostatní chilli významně přebíjí. Tvrdí se, že mj. reguluje krevní tlak a posiluje srdce, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá zažívání, urychluje hojení poškozené tkáně, ulevuje při revmatu a artritidě a zabraňuje šíření infekcí. Posílení pulzu, které způsobuje, řadě lidí dodává energii navíc při fyzickém výkonu.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor