Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

SEKVOJ VŽDYZELENÁ (SEQUOIA SEMPERVIRENS) SEMENA SEKVOJE - 5 KS Zobrazit v plné velikosti

SEKVOJ VŽDYZELENÁ (SEQUOIA SEMPERVIRENS) SEMENA SEKVOJE - 5 KS

Nejvyšší strom světa měří 115,5 m a má 7 m v průměru. Jedná se právě o sekvoj vždyzelenou, národní symbol státu Kalifornie. Impozantní jehličnan se štíhlým kmenem a zajímavou, načervenalou kůrou, se dožívá i několika tisíc let. Zasaďte si tento skutečně jedinečný strom, jehož krásu budou moc obdivovat i vaše pra-pra-...-pra vnoučata.

Více informací

S0090

5 balení skladem

50 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev sekvoje

Semena namočte na 24 hodin do vody. Poté je vhodné provést měsíční stratifikaci - ponechte je 30 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Pak semena vysejte do propustného substrátu bohatého na živiny. Klíčí při pokojové teplotě až několik měsíců - proces urychlíte, pokud nevynecháte již zmíněné namočení do vody. Dopřejte semenáčkům dostatek světla. 

Pěstování sekvoje

Jelikož domovinou sekvoje je slunná Kalifornie, potřebuje ke svému růstu teplé místo na přímém slunci a bohatou zálivku. Poměrně špatně zvládá teplotní výkyvy, proto doporučujeme rostlinu zejména v prvních letech pěstovat v květináči, pouze letnit a nevystavovat ji zbytečně přízemním mrazíkům. Sekvoj vždyzelená je nejvhodnější k pěstování jako přenosná rostlina, neboť nezvládá teploty nižší než cca -15°C až -19°C. Rozhodnete-li se přesto strom pěstovat venku, první rok nebo dva necháme rostlinky v domě a až poté je vysadíme ven a první zimy chráníme před mrazem.

Sekvoj lze také velmi dobře tvarovat jako bonsaj.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor