Přijímáme platební karty

Zasílání novinek

Paprika zeleninová červená - Granova - semena papriky - 0,4 g, 50 ks Zobrazit v plné velikosti

Paprika zeleninová červená - Granova - semena papriky - 0,4 g, 50 ks

Kvalitní, výnosná, středně pozdní odrůda pro polní pěstování. Tato paprika je vynikající pro přímou spotřebu i jiné zpracování, dužina je silná, jemná, nepálivá. Lusk je silnostěnný, tří až čtyřkomorový, kvadratického tvaru s mírným žebrováním. V technologické zralosti je světle zelený, později krásně červený. Balení obsahuje 0,4 g, tj. cca 50 - 80 semen.

Více informací

S0273

106 balení skladem

13 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev papriky

Vyséváme pro předpěstování v krytých prostorách v únoru až březnu. Semena namočte na 12-24 hodin do vody. Poté vyséváme cca 2-5 mm pod povrch pěstebního substrátu. Doporučujeme použít Jiffy – pěstební tablety, které umožňují udržet půdu během klíčení neustále vlhkou, ne přemokřenou. Umístěte na světlé místo a udržujte vlhkost a teplotu okolo 20-25 °C. Vyklíčí během několika týdnů.
Na venkovní stanoviště přesadíme v květnu, až odezní ranní mrazíky. Rozmisťujeme do sponu 40 x 50 cm.

Pěstování papriky

Paprika je pěstitelsky vysoce náročná plodina vhodná do polních podmínek nejteplejších oblastí jižního Slovenska a jižní Moravy. V ostatních oblastech žádá pěstování v krytých nebo chráněných prostorech. Nejvhodnější jsou záhřevné, humózní a dostatečně vododržné půdy. Při pěstování v květináči použijte běžný pěstitelský substrát, který občasně přihnojujte. Zálivka pravidelná. Pro dobré vzcházení je třeba zajistit minimální teploty 20 - 22° C i v nočních hodinách. 

Sklízíme v červenci a srpnu. Vegetační doba je 140 dnů do technické zralosti, 173 dnů do botanické zralosti.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor