Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Morušovník černý (Morus nigra) semena moruše - 10 ks Zobrazit v plné velikosti

Morušovník černý (Morus nigra) semena moruše - 10 ks

Moruše jsou sladké, šťavnaté a dnes neprávem opomíjené plody morušovníku, tvarem připomínající ostružinu. V tomto případě mají černou barvu, existuje také červená a bílá varianta. Moruše druhu nigra dorůstá až 10 m výšky, koruna dosahuje šíře 15 m a daří se jí v teplejších oblastech, jakou je u nás například jižní Morava. Vzkřište i Vy tradici morušovníku, známého a používaného od 17. století!

Více informací

S0171

18 balení skladem

25 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev

Semena je vhodné před výsevem jeden měsíc stratifikovat v ledničce. Poté je 12-24 h máčejte ve vodě a následně vyseváme cca 1 cm hluboko do substrátu pro pokojové rostliny s obsahem perlitu nebo sadbovacích tablet. Zeminu udržujte stále vlhkou a okolní teplotu okolo 20-25 °C, místo volte slunné. Semínka vyklíčí během cca 4-6 týdnů.

Pěstování

Tento druh morušovníku je suchomilný a plně mrazuvzdorný. Vyhovuje mu spíše sušší, výživnější půda a slunné až poloslunné stanoviště. Přibližně po třech letech se můžeme dočkat v srpnu a září prvních plodů. Plody morušovníku černého jsou příjemně sladkokyselé, šťavnaté. Je možné je konzumovat syrové nebo je použít při výrobě vína či džemu. Když dozrávají, opadají a proto je dobré pod morušovníkem zapěstovat trávník nebo použít plachtu. Jeho plody totiž obsahují nesmývatelné barvivo a snadno se pádem na zem poškodí. 

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor