Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Roketa setá, Rukola - Rucola - semena rukoly 2 g Zobrazit v plné velikosti

Roketa setá, Rukola - Rucola - semena rukoly 2 g

Roketa setá nebo také rukola je velmi oblíbený doplněk zeleninových salátů a příloh k masitým pokrmům ve středomořské kuchyni a poslední dobou i u nás. Obsahuje velké množství vitamínu C a alkaloidy s účinky diuretickými a stimulujícími zažívání. Lze ji pěstovat po celý rok doma v buničině (sklizeň během 2-3 týdnů) nebo přes léto na zahradě. Balení obsahuje 2 g semen Eruca vesicaria ssp. sativa.

Více informací

S0126

123 balení skladem

9 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev rukoly

Pěstujeme celoročně v misce s vlhkou buničinou (pak lze sklízet listy již po dvou týdnech), nebo vyséváme přímo do půdy v březnu až červenci a sklízíme po cca 6-8 týdnech.

Pěstování rukoly

Rukolu potěší teplé, slunné stanoviště. Je nenáročná, dostatek vláhy vyžaduje zejména při klíčení. Při pěstování na záhoně (spon nejlépe 2 x 0,5 cm po jednom semeni) či v truhlíku v substrátu (spon nejlépe 1 x 1 cm po jednom semeni) sklízíme po cca 6-8 týdnech, rychlená rukola v buničině je připravena ke konzumaci již po 2 týdnech od výsevu.

Použití rukoly

Sklizeň rukoly provádíme nejlépe při výšce listů cca 15 cm, ty jsou nejvitálnější a mají pikantní ředkvičkovou chuť.

Pozn.: Tvar listů se může mírně lišit od obrázků.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor