Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Henna bílá (Lawsonia inermis) semena henny - 10 ks Zobrazit v plné velikosti

Henna bílá (Lawsonia inermis) semena henny - 10 ks

Kromě henny se můžeme setkat také s pojmenováním alkana pravá. Suchomilná, snadno pěstovatelná pokojovka se pěstuje zejména v arabských subtropech a tropech. Keř dorůstající 2-6 m kvete bílými, omamně vonícími květy. Usušené a rozdrcené listy se používají jako přírodní barvivo na hedvábí, bavlnu, tělo i vlasy. Na rozdíl od syntetických barev nedráždí pokožku a regeneruje unavené vlasy.

Více informací

S0053

8 balení skladem

19 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev henny

Semena umístěte na navlhčený vatový tampon, to celé vložte do igelitového sáčku a umístěte na 2 dny do lednice. Poté vyséváme do vlhkého propustného substrátu (např. pro kaktusy) těsně pod povrch substrátu. Doporučujeme zakrýt fólií. Semena klíčí poměrně snadno při pokojové teplotě. 

Pěstování henny

Jelikož jde o tropickou pouštní rostlinu, měli bychom se držet několika zásad - pěstovat hennu na slunném, teplém místě, nikdy nenechat teplotu klesnout pod 10 °C a pravidelně, vydatně zalévat, vždy když zemina úplně vyschne. Roční přírůstek může dosahovat až 90 cm. Chceme-li, aby se v listech vyprodukovalo co nejvíce barviva, je lepší umístit rostlinu do skleníku nebo jinam, kde se teplota pohybuje mezi 35-45 °C. Jakmile keře dosáhnou stáří tří let, je možné začít otrhávat listy.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor