Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Javor dlanitolistý červený (Acer palmatum atropurpureum) semena javoru - 3 ks Zobrazit v plné velikosti

Javor dlanitolistý červený (Acer palmatum atropurpureum) semena javoru - 3 ks

Javor dlanitolistý (japonský) je mrazuvzdorný, nenáročný, odolný javor zajímavého tvaru původem z Japonska a Korei. A. palmatum atropurpureum je červená odrůda, jejíž listy jsou zjara jasně červené, později tmavnou, někdy i zelenají a na podzim se opět pestře vybarví. Výborný pro bonsai nebo jako solitér do vřesovišť a skalek.

Více informací

S0018

1 balení skladem

29 Kč

Výsev javoru

Semena zalijte horkou vodou (50-60 °C) a nechte je namočená 24 hodin. Poté semena stratifikujte - ponechte je asi 3 měsíce ve vlhku (písek nebo vata) a ve chladnu, např. v ledničce. Poté vyséváme do propustného substrátu cca 0,5 cm hluboko. Možné je použít například substrát ze 60 % hrubé rašeliny a 40 % perlitu.

Pěstování javoru dlanitolistého

Doporučuje se nechat růst bez prořezu, svébytný tvar. Dosahuje výšky 2,5 - 3 m, šíře obdobná. Preferuje slunce až polostín, stanoviště chráněné před prudkým větrem. Natrvalo ven přesazujte až po několikaletém předpěstování.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor