Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Kvajáva (Psidium guajava) - semena guave, gujáve - 10 ks Zobrazit v plné velikosti

Kvajáva (Psidium guajava) - semena guave, gujáve - 10 ks

Stromek nebo keř s vynikajícími plody pochází z oblasti Latinské Ameriky. Plody mají sladkou, šťavnatou, velmi chutnou dužinu s vysokým obsahem vitamínů C, A a minerálů. Protože jsou náchylné na poškození při dopravě, zpravidla se do našich obchodů v syrovém stavu nedostanou. Pokud byste kvajávu, jedno z nejlepších ovocí světa, i přesto rádi ochutnali, není nic snazšího než si ji vypěstovat doma.

Více informací

S0079

8 balení skladem

19 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev

Semena před vysetím namočte na 24 hodin do vlažné vody. Vysévejte asi 1 cm pod povrch propustné zeminy a nechte klíčit v pokojové teplotě.

Pěstování

Kvajáva není mrazuvzdorná a neměly by ji zasáhnout ani lehké mrazíky. Přesto je schopna plodit i jako pokojová rostlina. Doporučujeme letnění a na zimu rostlinu umístit do studenější místnosti s teplotou kolem 15°C a každý rok přesadit. Pokud disponujete skleníkem nebo zimní zahradou, je to pro kvajávu ideální. Pěstujte na slunném místě, v lehčí půdě s obsahem písku nebo rašeliny. Bohatě zalévejte a pravidelně přihnojujte. Přes zimu zálivku omezte.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor