Přijímáme platební karty

Zasílání novinek

Elixír života - dárkové balení 8 druhů semen exotických bylin Zobrazit v plné velikosti

Elixír života - dárkové balení 8 druhů semen exotických bylin

Dárkové balení semen 8 různých životadárných bylinek. Toto balení "proti smrti" jsme sestavili z těch nejpozoruhodnějších exotických bylin a obsahuje výběr rostlin prověřených léty čínského, indického i aztéckého lidového léčitelství - maca, gotu, chia, jiaogulan, momordica, schisandra, tulsi a stévie. Semínka jsou vložena v temně zelené dárkové obálce. Nákup jednotlivých balení by stál 190 Kč.

Více informací

Obsah balení

1 x Klanopraška čínská - Schizandra (Schisandra Chinensis) semena schizandry - 7 ks

Schizandra čínská - ceněná bylina čínské medicíny - snadno pěstovatelná i u nás. Odolává mrazům až do -35° C. Opadavá liána má antioxikační a stimulujicí účinky. Může dosahovat délky až 10 m, má oválné, na konci zašpičatělé listy. Silně citrónová je vůně jejích květů. Bobule o průměru do 1 cm jsou šarlatově červené a narůstají v hroznech. Nakyslé plody dozrávající na podzim se po sklizni suší.

1 x Stévie sladká (Stevia rebaudiana Bertoni) semena stévie - 50 ks

Přírodní sladidlo stévie si svá přízviska "medové lístky" či "cukrová tráva" získala díky své sladké chuti. Až třicetkrát sladší než řepný cukr! Můžeme si s ní osladit život bez kalorií či strachu ze zkažení chrupu. Tuto přírodní náhradu umělých sladidel ocení nejen diabetici. Listy lze užívat v čerstvém stavu, zmražené nebo sušené. V balení je cca 50 semen.

1 x Pupečník asijský - Gotu kola (Centella asiatica) semena pupečníku - 6 ks

Podle tradiční čínské a indické medicíny je tato nenápadná popínavá plazivá rostlinka receptem na dlouhověkost. Moderní medicína opakovaně potvrdila jeho pozitivní účinky na imunitní a nervový systém či krevní oběh. Lze konzumovat sušené listy jako čaj nebo v syrovém stavu přidat do salátu. Při vnějším použití zase zvyšuje pružnost pokožky a tím napomáhá hojení ran či odstranění pomerančové kůže.

1 x Pětilistý ženšen Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum) semena ženšenu - 7 ks

Jiaogulan, ženšen jižní, gynostema pětilistá nebo také "bylina nesmrtelnosti". I tak je po právu popínavá lijána nazývána. Při sčítání obyvatelstva v 70. letech bylo zjištěno, že v těch provinciích Číny, kde je gynostema pravidelně popíjena ve formě čaje ze sušených lístků, dosahují obyvatelé vyššího věkového průměru a méně podléhají rakovině. Navíc ji lze snadno pěstovat i v našich podmínkách. 

1 x Hořká okurka Momordika (Momordica charantia) semena - 5 ks

Rostlina dobře známá čínské medicíně, můžeme se setkat s názvem „hořká dýně“. Popínavá či plazivá rostlina původem z Indie, kde je známá jako Karavella, jejíž plody připomínají během zrání několik druhů nám známé zeleniny -  okurku a po dozrání žlutou dýni. Výhonky momordiky jsou až 5 m dlouhé. Její plody pomáhají snížit hladinu krevního cukru při diabetu a mohou být dobrým pomocníkem při hubnutí.

1 x Šalvěj hispánská Chia (salvia hispanica) - semena chia - cca 70 ks

Tato mexická rostlina dorůstající do 1 m je nejen dekorativní, ale především velice zdravá. Semínka chia jsou nejbohatším rostlinným zdrojem omega 3 masných kyselin, potřebných pro zdravé srdce. Dále je šalvěj zdrojem antioxidantů, vitamínů, vlákniny, vápníku a dalšího. Využijte energizující sílu šalvěje Chia, kterou znali již staří Aztékové!
Balení obsahuje 0,1 gramu semen, tj. cca 60 - 100 semen.

1 x Bazalka posvátná Tulsi BIO (Ocimum sanctum) - semena bazalky 1 g

Bazalka svatá či posvátná (též ocimum tenuiflorum) je posvátná hinduistická rostlinka Tulsi původem z Indie. Její sladká chuť a skořicová vůně je výborná pro přípravu ovocných salátů, čaje či exotických omáček. Především ale nachází široké využití v léčitelství, zejm. ajurvédském, neboť je znám nespočet léčivých vlastností všech částí této rostliny. Osivo je produktem organického zemědělství.

1 x Maca horská černá (Lepidium meyenii) - semena macy - 20 ks

Shora jen pár zelených lístků, pod zemí poklad. Známá jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra maca vzhledově připomíná malinkou řepu. Její původní domovinou jsou Andy, kde roste v nadmořské výšce nad 3 500 m. n. m.. Peruánci macu nebo také maku znají a používají dlouhá tisíciletí jako posilující prostředek nervového, imunitního i hormonálního systému.
Černá odrůda macy.

S0210

5 balení skladem

179 Kč

místo 190 Kč


Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Balení obsahuje jednotlivé balíčky se semeny v tomtéž množství, jak je naleznete zde na Semeništi, vložené v rudém papíře v temně zelené dárkové obálce. Ilustrační foto balení je výše.

Chtěli byste do tohoto balení ještě něco přidat? Není nic snazšího, vyberte si další semínka k objednávce a my je do balení vložíme. Balení nezalepujeme, takže jeho obsah můžete před předáním upravovat dle libosti.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor

Obsah balení