Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Borovice kleč (Pinus mugo Montana) semena kleče - 7 ks Zobrazit v plné velikosti

Borovice kleč (Pinus mugo Montana) semena kleče - 7 ks

Neopadavý jehličnatý keř typický pro horské oblasti severní polokoule, rostoucí až do 2 500 m.n.m., narůstá nejvýše do 2,5 metru. Kleč je nejen u nás dominantní dřevinou nad horní hranicí lesa, setkat se s ní můžeme ale i v parcích a zahradách. Mívá přirozeně pokroucený, poléhavý kmen a díky tomu je jedním z nejlepších jehličnanů ke tvarování na bonsai.

Více informací

S0086

37 balení skladem

25 Kč

Zákazníci s tímto zbožím dále nakoupili:

Výsev

Semena je třeba před výsevem alespoň na 24 hodin namočit do vody a poté provést měsíční stratifikaci - ponechte je 30 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Poté vysejte cca 3 mm pod povrch hlinitopísčitého substrátu. K úspěšnému vyklíčení použijte půdu s dobrou drenáží (např. s obsahem perlitu), slunné místo a běžnou pokojovou teplotu. V ideálním případě sejeme na jaře.

Pěstování

Kleč je velmi odolná rostlina. Roste poměrně rychle. Je nenáročná na půdní typy a péči. Vyhovuje jí spíše slunné stanoviště a volné prostranství. Pokud jí poskytnete obojí, odmění se Vám krásným vytvarování. Je plně mrazuvzdorná. 

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor