Zasílání novinek


ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba, Bitcoin

Kopr vonný Moravan - Anethum graveolens - semena kopru, 4 g, 2000 ks Zobrazit v plné velikosti

Kopr vonný Moravan - Anethum graveolens - semena kopru, 4 g, 2000 ks

Velmi výnosná odrůda kopru s výrazným aroma a bohatou zelenou hmotou. Rostlina je středně vysoká, v plném růstu 80 až 100 cm, středně olistěná s jasně zeleným listem. Odrůda vhodná pro přímou úpravu, na sušení i ke konzervování. Kopr je výborný do omáček, autor Semeniště doporučuje vyzkoušet lososa na kopru s medovo-hořčičnou omáčkou. Obsah balení: 4 gramy, tj. cca 2000 semen.

Více informací

S0279

1 balení skladem

10 Kč

Výsev kopru

Vyséváme od dubna do července asi 2-3 cm pod povrch zeminy hustě do řádků 15-20 cm nebo na široko. Sklízíme po cca 70-80 dnech od výsevu, to jest v závislosti na době výsevu v červnu až říjnu.

Pěstování kopru

Kopr je na pěstování nenáročná aromatická zelenina, mnohokrát se na zahrádce množící samovýsevem. Vyhovují mu hlinité, propustné a lehčí půdy s dostatečnou zásobou živin. Nesnáší půdy těžké a zamokřené, ani suché polohy a kamenité půdy. Je citlivý na hnojiva obsahující chlór. 

Sklizeň kopru kopru

Na zeleno sklízíme do svazečků 15 až 20 cm vysokou mladou nať, ke konzervování sklízíme nať ve fázi prodlužovacího růstu. Můžeme sklízet až do doby květu.

Konzumní část je list, který se řeže s celou mladou, 15-20 cm vysokou rostlinou u země. Sklizenou nať lze dobře sušit ve stínu, při umělém dosoušení nesmí teploty překročit 35°C. Pro nakládání zeleniny, např. okurek, se rostliny sbírají až v květu.

Vegetační doba je 70-80 dní. Odrůda Moravan poskytuje až o 60 % vyšší výnos natě než odrůda Hanák.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Napište svůj názor